Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

04.02.2019 - Obrzycko - pożar podłogi w budynku mieszkalnym
W poniedziałek, 4 lutego o godz. 00.18 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze podłogi przy piecu w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w miejscowości Obrzycko.
Dyżurny SK niezwłocznie do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz jeden zastęp OSP Obrzycko oraz OSP Piotrowo.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar drewnianej podłogi przy piecu w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem SP i znajdowali się na zewnątrz.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palącą się drewnianą podłogę, rozebraniu części uszkodzonej podłogi, przewietrzeniu i oddymieniu budynku, sprawdzeniu pomieszczenia kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia oraz sprawdzeniu pomieszczeń budynku miernikiem wielogazowym na obecność tlenku węgla.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (19 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza