Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

08.02.2019 - Szamotuły - samochód uderzył w płot
W piątek, 8 lutego o godz. 20.58 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o uderzeniu samochodu osobowego w betonowy płot oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Szamotuły na ul. Powstańców Wielkopolskich..
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także pojazdy Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w betonowy płot pobliskiej posesji. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się pod opieką ratowników ZRM.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, rozłączeniu akumulatora, zakręceniu zaworu instalacji gazowej oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ZRM pozostała na miejscu zdarzenia.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: asp. Michał KlimekGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza