Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

11.02.2019 - Smolnica - wypadek drogowy, zabezpieczenie lądowiska dla śmigłowca
W poniedziałek, 11 lutego o godz. 09.44 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o dachowaniu samochodu osobowego oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze wojewódzkiej nr 182 w miejscowości Smolnica gm. Wronki.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także pojazdy OSP Wronki, OSP Obrzycko oraz Policja.
Na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który bokiem uderzył w drzewo. Osoba poszkodowana opuściła pojazd przed przybyciem SP i znajdowała się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do śmigłowca oraz rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe.
Osoba poszkodowana została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze wojewódzkiej został wstrzymany.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP Wronki, OSP ObrzyckoGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza