Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

01.03.2019 - Ludwikowo - dachowanie samochodu, jedna osoba poszkodowana
W piątek, 1 marca o godz. 15.21 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego SKKP w Obornikach o dachowaniu samochodu osobowego oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze wojewódzkiej nr 187 w miejscowości Ludwikowo gm. Szamotuły.
Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego i Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który po dachowaniu znajdował się w przydrożnym rowie. Kierujący znajdował się w pobliżu pojazdu (nieprzytomny).
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP osobie poszkodowanej (wsparcie psychiczne, tlenoterapia, opatrzeniu ran głowy), postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatora oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ZRM została przewieziona do szpitala w Szamotułach.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze W187 został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. sekc. Bartłomiej Kosicki, sekc. Dariusz MarciniakGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza