Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

03.03.2019 - Stobnicko - dachowanie samochodu, jedna osoba poszkodowana
W niedzielę, 3 marca o godz. 15.59 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego SKKP w Obornikach o dachowaniu samochodu osobowego oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Stobnicko gm. Obrzycko.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Obrzycko, dwa zastępy z JRG Oborniki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który po dachowaniu znajdował się na pasie ruchu. Kierujący i pasażer opuścili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (wsparcie psychiczne, tlenoterapia, opatrzeniu ran głowy), postawieniu pojazdu na koła, rozłączeniu akumulatora oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ZRM została przewieziona do szpitala w Szamotułach.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (21 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mł. ogn. Rafał RoszykGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza