Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

04.03.2019 - Kąsinowo - pożar budynku mieszkalnego
W poniedziałek, 4 marca o godz. 22.57 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o pożarze budynku mieszkalnego oraz mieszkańcach, którzy opuścili budynek w miejscowości Kąsinowo.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Baborowo, OSP Przecław, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Pogotowie Energetyczne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali silne zadymienie w budynku mieszkalnym, mieszkańcy znajdowali się na zewnątrz.
W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że doszło do pożaru na poddaszu budynku mieszkalnego.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, wejściu do budynku w aparatach ODO w celu lokalizacji pożaru, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palącą się przedmioty zgromadzone na poddaszu, przewietrzeniu i oddymieniu pomieszczeń budynku oraz sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia. Po zakończeniu działań wszystkie pomieszczenia sprawdzono miernikiem wielogazowym na obecność tlenku węgla.
Spaleniu uległy ubrania znajdujące się na poddaszu, wyposażenie kuchni znajdującej się przy wejściu na poddasze, belki stropowe oraz instalacja elektryczna.
Straty wyniosły 30 tys., natomiast uratowano mienie o wartości 250 tys.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (17 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Pogotowie Energetyczne.

Opracował: mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza