Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

03.04.2019 - Kaźmierz - wypadek drogowy, jedna osoba poszkodowana
We wtorek, 3 kwietnia o godz. 15.54 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych w miejscowości Kaźmierz na ul. Szamotulskiej.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Kaźmierz, OSP Chlewiska, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący i pasażer opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Jeden pojazd znajdował się po dachowaniu w rowie, natomiast drugi znajdował się na drodze.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym do czasu przyjazdu ZRM (wsparcie psychiczne), przemieszczeniu jednego pojazdu na pobocze drogi oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala, natomiast druga osoba pozostała na miejscu zdarzenia.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.
 
Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP KaźmierzGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza