Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

03.04.2019 - Przecław - pożar kotłowni
We wtorek, 3 kwietnia o godz. 21.32 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego Miejskiego Stanowiska Kierowania w Poznaniu o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Przecław na ul. Leśnej.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Przecław oraz OSP Baborowo.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar w kotłowni budynku gospodarczego oraz zadymione pomieszczenia w budynku. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem SP i znajdowali się na zewnątrz. Dopływ prądu do budynku został odłączony.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, wejściu do budynku w aparatach ODO w celu lokalizacji pożaru, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się materiały w kotłowni, wyniesieniu dwóch butli propan-butan z pomieszczenia sąsiadującego z kotłownią, przewietrzeniu i oddymieniu budynku, wyniesieniu i dogaszeniu nadpalonego opału na zewnątrz, sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.
W trakcie prowadzonych działań jedna osoba źle się poczuła i na polecenie KDR zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego - do tego czasu ratownicy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (wsparcie psychiczne, tlenoterapia).
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (21 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
 
Opracował: mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza