Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

03.04.2019 - Wróblewo - pożar kotłowni
We wtorek, 3 kwietnia o godz. 22.24 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o pożarze budynku mieszkalnego, mieszkańcach opuszczających budynek oraz braku osób poszkodowanych w miejscowości Wróblewo gm. Wronki.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Wróblewo, OSP Amica, OSP Brodziszewo, które w tym czasie przebywało na zabezpieczeniu rejonu oraz Pogotowie Energetyczne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar w kotłowni oraz zadymione pomieszczenia w budynku. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem SP i znajdowali się na zewnątrz.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, wejściu do budynku w aparatach ODO w celu lokalizacji pożaru, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palące się materiały w kotłowni, przewietrzeniu i oddymieniu pomieszczeń budynku, wyniesieniu i dogaszeniu nadpalonego opału na zewnątrz, sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia oraz sprawdzeniu pomieszczeń miernikiem wielogazowym.
Na miejsce zdarzenia przybyło Pogotowie Energetyczne, które odłączyło dopływ prądu do budynku.
W trakcie prowadzonych działań zastęp JRG Szamotuły został zawrócony z trasy do jednostki.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (23 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Pogotowie Energetyczne.
 
Opracował: mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza