Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

14.04.2019 - Dobrojewo - wypadek drogowy
W niedzielę, 14 kwietnia o godz. 9.10 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o samochodzie osobowym znajdującym się w rowie oraz dwóch osobach poszkodowanych, następnie otrzymano informacje o braku osób poszkodowanych na drodze wojewódzkiej nr 184 w miejscowości Dobrojewo.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Ostroróg oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który znajdował się w rowie. Kierujący i pasażerka opuścili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozłączeniu akumulatora.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (9 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.
 
Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP OstrorógGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza