Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

22.04.2019 - Pniewy - wypadek drogowy, dwie osoby poszkodowane
W poniedziałek, 22 kwietnia o godz. 12.52 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o zderzeniu samochodu osobowego z karetką pogotowia oraz osobach poszkodowanych na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Pniewy.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Pniewy, OSP Turowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który zderzył się z karetką pogotowia. Kierujący i pasażerowie (cztery osoby) opuścili pojazd przed przybyciem SP i znajdowali się pod opieką ratowników ZRM, natomiast kierujący karetką pogotowia znajdował się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Ruch na drodze krajowej został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
Dwie osoby poszkodowane (w tym jedno dziecko) po przebadaniu przez ratowników ZRM zostały przewiezione do szpitala.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (25 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.
 
Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek ZawiasaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza