Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

27.04.2019 - Grzebienisko - wypadek drogowy, jedna osoba poszkodowana
W sobotę, 27 kwietnia o godz. 5.43 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym oraz jednej osobie poszkodowanej uwięzionej w pojeździe na trasie Grzebienisko - Młodasko.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Duszniki, OSP Kaźmierz, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochodu osobowy po dachowaniu, który znajdował się w rowie. Osoba poszkodowana została wydobyta z pojazdu przez świadków zdarzenia przed przybyciem SP i znajdowała się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej (wsparcie psychiczne, tlenoterapia, termoizolacja) oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ZRM została przewieziona do szpitala.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (22 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.
 
Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mł. ogn. Rafał RoszykGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza