Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

07.05.2019 - Wypadek drogowy w Szamotułach, jedna osoba poszkodowana.
We wtorek, 7 maja o godz. 14.47 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym w miejscowości Szamotuły na ul. B. Chrobrego.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także samochody Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali trzy samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się wewnątrz pojazdu, natomiast pozostali uczestnicy zdarzenia opuścili samochody przed przybyciem straży i znajdowali sie w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie, pomocy w transporcie poszkodowanego do karetki ZRM, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ZRM została przewieziona do szpitala.
W trakcie prowadzonych działań jeden zastęp JRG Szamotuły został zadysponowany do zdarzenia w miejscowości Lipnica.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (10 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.
 
Opracował: mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza