Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

07.05.2019 - Lipnica - wypadek drogowy
We wtorek, 7 maja o godz. 14.50 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym w miejscowości Lipnica na trasie Szamotuły - Pniewy.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Brodziszewo, OSP Otorowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód dostawczy znajdujący się na poboczu drogi oraz leżącą na boku przyczepę w pobliżu ronda. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu nie odnoszącą obrażeń.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy w wyładowaniu przewożonego towaru i ułożeniu go na poboczu oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (15 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pomoc Drogowa oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.
 
Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP OtorowoGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza