Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

07.05.2019 - Pniewy - wypadek drogowy, jedna osoba poszkodowana
We wtorek, 7 maja o godz. 19.55 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz jednej osobie poszkodowanej uwięzionej w pojeździe w miejscowości Pniewy na ul. Wronieckiej.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Pniewy, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się uwięziona wewnątrz pojazdu, natomiast pozostali uczestnicy zdarzenia opuścili samochody przed przybyciem straży i znajdowali sie w pobliżu. Jeden pojazd znajdował się na chodniku, natomiast drugi znajdował się na poboczu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej w pojeździe przy użyciu sprzętu hydraulicznego, wydobyciu poszkodowanego mężczyzny z pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, pomocy ratownikom ZRM w transporcie osoby poszkodowanej do karetki, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ZRM została przewieziona do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (20 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.
 
Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP PniewyGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza