Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

09.05.2019 - Pniewy - wypadek drogowy na DK24, dwie osoby poszkodowane
W czwartek, 9 maja o godz. 11.52 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym oraz jednej osobie poszkodowanej uwięzionej w pojeździe na drodze krajowej nr 24 miejscowości Pniewy.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Turowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Dyżurny SK w Międzychodzie do zdarzenia zadysponował jeden zastęp OSP Kwilcz.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody ciężarowe i pojazd osobowy, które zderzyły się ze sobą. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się uwięziona wewnątrz pojazdu pod opieką ratowników ZRM, natomiast pozostali uczestnicy zdarzenia opuścili samochody przed przybyciem straży i znajdowali sie w pobliżu.
Dwa pojazdy znajdowały się w przydrożnym rowie, natomiast jeden samochód znajdował się na poboczu drogi.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej w pojeździe przy użyciu sprzętu hydraulicznego, wydobyciu poszkodowanego mężczyzny z pojazdu, pomocy ratownikom ZRM w transporcie osoby poszkodowanej do karetki, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Dwie osoby poszkodowane po przebadaniu przez ZRM zostały przewiezione do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (17 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.
 
Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: asp. Michał KlimekGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza