Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

11.05.2019 - Wartosław - ciągnik z przyczepą wjechał do rzeki
W sobotę, 11 maja o godz. 10.32 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o wjechaniu ciągnika rolniczego do rzeki Warta oraz uwięzionym kierowcy na przeprawie promowej Wartosław - Krasnobrzeg.
Oprócz dwóch zastępów wraz z łodzią z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki wraz z łodzią, OSP Wartosław, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali ciągnik rolniczy z przyczepą znajdujący się w nurcie rzeki Warta w odległości około 20m od brzegu. Kierujący ciągnikiem został podjęty przez obsługę promu i został przetransportowany na brzeg łodzią.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem, zabezpieczeniu ciągnika i przyczepy przed porwaniem przez nurt rzeki oraz wydobyciu pojazdu z wody przy użyciu ciągnika rolniczego, który został udostępniony przez mieszkańca.
Na miejsce zdarzenia przybył Z-ca Komendanta Powiatowego oraz Z-ca Dowódcy JRG Szamotuły.
Kierujący po przebadaniu przez ratowników ZRM pozostał na miejscu zdarzenia.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
 
Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mł. ogn. Rafał Roszyk, Moje WronkiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza