Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

16.05.2019 - Wypadek drogowy na autostradzie A2
W czwartek, 16 maja o godz. 4.22 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym oraz osobach poszkodowanych na autostradzie A2 w pobliżu miejscowości Zalesie gm. Duszniki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Duszniki, OSP Podrzewie, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Służba Autostrady oraz za pośrednictwem SK PSP w Nowym Tomyślu zadysponowano OSP Kuślin.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w bariery energochłonne i znajdował się w rowie. Dwie osoby poszkodowane (obywatele Litwy) opuściły pojazd przed przybyciem SP i znajdowały się w pobliżu. Na miejscu była Policja i Służba Autostrady.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym (wsparcie psychiczne, tlenoterapia, zabezpieczenie przed utratą ciepła) oraz rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe.
Osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników ZRM nie wymagały hospitalizacji.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (28 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Służba Autostrady.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.
 
Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP DusznikiGaleria

Stop pożarom traw Pożary lasów KG Burze i silny wiatr Owady błonkoskrzydłe Bezpieczne żniwa Czad i ogień, obudź czujność Edukacja i profilaktyka Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa