Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

31.05.2019 - Piotrowo - wypadek drogowy
W piątek, 31 maja o godz. 18.15 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego Policji o wypadku drogowym z udziałem dwóch samochodów oraz osobach poszkodowanych w miejscowości Piotrowo gm. Obrzycko.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Piotrowo, OSP Obrzycko, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Jeden pojazd znajdował się na pasie ruchu, natomiast drugi na poboczu drogi.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP osobom poszkodowanym, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz  pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Jedna osoba dorosła i czworo dzieci po przebadaniu przez lekarza pozostała na miejscu zdarzenia.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastęp (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.
 
Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek ZawiasaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza