Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

02.06.2019 - Wronki - wypadek z udziałem motocykla i samochodu, jedna osoba poszkodowana
W niedzielę, 2 czerwca o godz. 19.05 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem motocykla i samochodu osobowego oraz osobie poszkodowanej w miejscowości Wronki na ul. Sierakowskiej.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali motocykl, który uderzył w samochód osobowy. Kierujący motocyklem znajdował się w pobliżu pod opieką świadków zdarzenia.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, pomocy w transporcie poszkodowanego do karetki ZRM, rozłączeniu akumulatorów oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Jedna osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.
W trakcie prowadzonych działań jeden zastęp JRG Szamotuły został zawrócony do jednostki.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.
 
Opracował: mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza