Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

11.06.2019 - Wronki - wypadek drogowy
We wtorek, 11 czerwca o godz. 19.21 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wronki na ul. Jana Pawła.
Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował zastęp OSP Baborowo, który w tym czasie przebywał na zabezpieczeniu powiatu szamotulskiego, zastęp OSP Amica, OSP Wronki oraz Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą. Kierujący i pasażerowie opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu.
W trakcie prowadzonych działań jedna osoba źle się poczuła i na miesce zadysponowano Zespół Ratownictwa Medycznego.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, przemieszczeniu pojazdów na pobocze drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.
W czasie prowadzonych działań zastęp OSP Baborowo został zawrócony z trasy do jednostki.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (9 ratowników) z Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza