Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

14.06.2019 - Smolnica, Rzecin - pożar lasu
W piątek, 14 czerwca o godz. 14.23 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Obelzanki gm. Wronki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Amica, OSP Wronki, OSP Jasionna oraz Służby Leśne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar ściółki leśnej w oddziale 663 w leśnictwie Smolnica.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palącą się ściółkę. Po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska został zalany woda oraz oborany przez pracowników Służby Leśnej.
W trakcie prowadzonych działań dwa zastępy JRG Szamotuły i OSP Amica zostały zadysponowane do kolejnego pożaru ściółki leśnej.
W działaniach gaśniczych brało udział 6 zastępów (30 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Służba Leśna oraz Policja.

W piątek, 14 czerwca o godz. 15.00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze lasu w miejscowości Rzecin gm. Wronki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Amica, OSP Rzecin oraz Służby Leśne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar ściółki leśnej w oddziale 262.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palącą się ściółkę. Po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska został zalany woda oraz oborany przez pracowników Służby Leśnej.
W działaniach gaśniczych brały udział 4 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Służba Leśna.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP AmicaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza