Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

17.06.2019 - Jasionna - pożar lasu
W poniedziałek, 17 czerwca o godz. 13.35 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego PAD Wronki o pożarze lasu w miejscowości Jasionna gm. Wronki.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Amica, OSP Jasionna oraz Służby Leśne i Policja.
Ze względu na to, że pożar miał miejsce na granicy powiatów dyżurny SKKP w Czarnkowie do zdarzenia zadysponował zastęp z JRG Czarnków oraz OSP Lubasz.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar młodnika w oddziale 547 i 549.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu sześciu prądów gaśniczych w natarciu na palący się młodnik. Po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska został zalany woda oraz oborany przez pracowników Służby Leśnej.
W działaniach gaśniczych brało udział 11 zastępów (42 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Służba Leśna oraz Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP Amica, OSP WronkiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza