Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

19.06.2019 - Smolnica - pożar młodnika
W środę, 19 czerwca o godz. 12.18 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze młodnika w miejscowości Smolnica gm. Wronki.
Dyżurny Operacyjny Powiatu niezwłocznie do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, a także wozy bojowe OSP Amica, OSP Wronki, OSP Jasionna, OSP Samołęż, OSP Wartosław, OSP Słopanowo oraz Służby Leśne i Policje.
Ze względu na to, że pożar miał miejsce na granicy powiatów dyżurny SKKP w Czarnkowie do zdarzenia zadysponował zastępy OSP Lubasz, OSP Krucz oraz OSP Sokołowo.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar młodnika w oddziale 655.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palący się młodnik. Po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska został zalany woda oraz oborany przez pracowników Służby Leśnej. Na pobliskich stawach zorganizowano punkt czerpania wody.
W działaniach gaśniczych brało udział 11 zastępów (48 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Służba Leśna oraz Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP AmicaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza