Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

20.06.2019 - Jasionna - pożar młodnika
W czwartek, 20 czerwca o godz. 11.15 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego PAD Wronki o pożarze lasu w miejscowości Jasionna gm. Wronki.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Amica, OSP Wronki, OSP Chojno, OSP Jasionna oraz Służby Leśne i Policja.
Dodatkowo poderwany został samolot Dromader, które stanowił  wsparcie dla walczących z ogniem strażaków.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar młodnika w oddziale 455.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu pięciu prądów gaśniczych w natarciu na palący się młodnik oraz wykonaniu pasów ochronnych wspólnie z pracownikami Służby Leśnej. Po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska został zalany woda oraz oborany przez pracowników Służby Leśnej.
W działaniach gaśniczych brało udział 6 zastępów (34 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Służba Leśna, samolot oraz Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP Amica, OSP WronkiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza