Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

29.06.2019 - Otorowo - wypadek drogowy, dwie osoby poszkodowane
W sobotę, 29 czerwca o godz. 01.31 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Otorowo na ul. Krzeszkowickiej.
Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, OSP Otorowo, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policje oraz Pogotowie Energetyczne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który po uderzeniu w słup energetyczny znajdował sie na poboczu drogi, wewnątrz znajdowała się jedna osoba poszkodowana, natomiast druga osoba znajdowała się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, wykonaniu dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych do osoby poszkodowanej, wydobyciu osoby z pojazdu,  rozłączeniu akumulatora oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku.
Dwie osoby poszkodowane po przebadaniu przez ratowników ZRM zostały przewiezione do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (17 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Pogotowie Energetyczne.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP OtorowoGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza