Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

03.07.2019 - Pęckowo - pożar samochodu
W środę, 3 lipca o godz. 10.33 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu w miejscowości Pęckowo gm. Obrzycko.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Obrzycko oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który cały był objęty ogniem. Kierujący opuścił pojazd i próbował gasić pożar za pomocą gaśnicy proszkowej.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się pojazd. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do schłodzenia karoserii.
W działaniach gaśniczych brały udział 3 zastępy (12 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mł. ogn. Paweł UrbanGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza