Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

03.07.2019 - Gaj Wielki - pożar zboża i ścierniska
W środę, 3 lipca o godz. 12.25 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża przy drodze w miejscowości Gaj Wielki gm. Kaźmierz.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Kaźmierz, OSP Chlewiska, OSP Bytyń, OSP Grzebienisko, OSP Duszniki, OSP Sękowo, OSP Sokolniki Małe, natomiast dyżurny MSK w Poznaniu do zdarzenia zadysponował zastępy z JRG 4 Poznań, OSP Lusowo oraz OSP Ceradz Kościelny.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar zboża i ścierniska na powierzchni ok. 4 hektarów.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu pięciu prądów gaśniczych w natarciu na palące się zboże i ściernisko, podaniu pięciu prądów gaśniczych w obronie na zagrożone zboże w pobliżu.
Po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska został oborany przez właściciela i zalany wodą.
Spaleniu uległo 6 hektarów jęczmienia i ścierniska.
W działaniach gaśniczych brało udział 13 zastępów (54 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu szamotulskiego i poznańskiego.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP Grzebienisko, OSP KaźmierzGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza