Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

04.07.2019 - Wierzeja - pożar zboża i młodnika
W czwartek, 4 lipca o godz. 10.58 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w miejscowości Wierzeja gm. Duszniki.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Podrzewie, OSP Duszniki, OSP Wierzeja, OSP Sękowo oraz OSP Pniewy, natomiast dyżurny MSK w Poznaniu do zdarzenia zadysponował zastępy OSP Buk oraz OSP Tarnowo Podgórne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar zboża i młodnika sosnowego. W pobliżu znajdował się budynek mieszkalny, który był zagrożony pożarem.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu czterech prądów gaśniczych w natarciu na palące się zboże i młodnik, podaniu dwóch prądów gaśniczych w obronie zagrożonego budynku mieszkalnego.
Po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska został oborany przez właściciela i zalany wodą.
W działaniach gaśniczych brało udział 10 zastępów (47 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu szamotulskiego i poznańskiego.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP Duszniki, OSP PodrzewieGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza