Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

04.07.2019 - Szamotuły - pożar ścierniska
W czwartek, 4 lipca o godz. 18.28 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze ścierniska w miejscowości Szamotuły.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Baborowo, OSP Brodziszewo, OSP Obrzycko, OSP Przecław, oraz OSP Pamiątkowo, natomiast dyżurny SKKP w Obornikach do zdarzenia zadysponował zastępy OSP Ocieszyn oraz OSP Objezierze.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar ścierniska, który szybko się rozprzestrzeniał. W pobliżu znajdowało się pole ze zbożem, które było zagrożone pożarem.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu sześciu prądów gaśniczych w natarciu na palące się ściernisko oraz dowożeniu wody do miejsca pożaru.
Po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska został oborany przez właściciela i zalany wodą.  
Spaleniu uległa słoma i ściernisko na powierzchni 2 hektary.
W działaniach gaśniczych brało udział 11 zastępów (49 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu szamotulskiego i obornickiego.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP OcieszynGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza