Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

13.07.2019 - Stare Miasto - dachowanie samochodu, jedna osoba poszkodowana
W sobotę, 13 lipca o godz. 00.06 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o dachowaniu samochodu oraz osobie poszkodowanej uwięzionej wewnątrz pojazdu na drodze wojewódzkiej Wronki-Sieraków w miejscowości Stare Miasto.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także pojazdy OSP Wronki, OSP Kłodzisko, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który po dachowaniu znajdował się w przydrożnym rowie. Osoba poszkodowana znajdowała się uwięziona wewnatrz pojazdu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych do poszkodowanego, pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do karetki ZRM, przeszukaniu pobliskiego terenu w celu wykluczenia innych osób poszkodowanych, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, rozłączeniu akumulatora oraz postawieniu pojazdu na koła.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (23 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek ZawiasaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza