Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

15.07.2019 - Pniewy - tragiczny wypadek na placu budowy
W poniedziałek, 15 lipca o godz. 9.50 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o upadku mężczyzny z wysokości, który stracił przytomność oraz jest prowadzona resuscytacja krążeniowo-oddechowa w miejscowości Pniewy na ul. Czereśniowej.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także pojazdy OSP Pniewy, OSP Turowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali mężczyznę, który znajdował się pomiędzy elementami rusztowania typu warszawskiego na wysokości ok. 4m. Osoba postronna próbowała udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy ratownikom ZRM w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Pomimo wysiłku ratowników nie udało się uratować poszkodowanego mężczyzny.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (17 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, Prokurator oraz Państwowa Inspekcja Pracy.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratora.

Opracował: mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza