Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

18.07.2019 - Orliczko - pożar zboża na pniu
W czwartek, 18 lipca o godz. 18.38 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w pobliżu lasu w miejscowości Orliczko gm. Pniewy.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Pniewy, OSP Binino, OSP Nojewo, OSP Ostroróg oraz OSP Koźle.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar zboża na pniu na powierzchni ok. 1 ha, w pobliżu znajdował się las.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się zboże, podaniu dwóch prądów gaśniczych w obronie pobliskiego lasu. Po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska został oborany przez właścicieli i zalany wodą.
W działaniach gaśniczych brało udział 7 zastępów (35 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza