Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

21.07.2019 - Gałowo - kolizja drogowa
W niedzielę, 21 lipca o godz. 15.42 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego Policji, który informował o dwóch kolizjach drogowych w miejscowości Gałowo na trasie Szamotuły-Pniewy.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także pojazdy OSP Otorowo oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwie kolizje drogowe w tym samym miejscu.
W pierwszej kolizji drogowej uczestniczyły trzy samochody osobowe, łącznie pojazdami podróżowało pięć osób. W drugiej kolizji uczestniczyły dwa samochody osobowe, łącznie pojazdami podróżowały trzy osoby. Wszystkie osoby opuściły pojazdy przed przybyciem SP i znajdowały się w pobliżu nie odnosząc obrażeń.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdów na pobocze oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (14 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza