Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

22.07.2019 - Pólko - samochód uderzył w drzewo, jedna osoba poszkodowana
W poniedziałek, 22 lipca o godz. 01.00 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Rtunkowego o uderzeniu pojazdu w drzewo oraz jednej osobie poszkodowanej.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Podrzewie, OSP Otorowo, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który uderzył w drzewo. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu. Pojazd znajdował się na środku drogi. Droga była zablokowana w obu kierunkach.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, rozłączeniu akumulatora, pomocy policji w kierowaniu ruchem drogowym, przemieszczeniu pojazdu na pobocze drogi oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (19 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mł. asp. Patryk PaszkowskiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza