Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

22.07.2019 - Niewierz - pożar słomy i ścierniska
W poniedziałek, 22 lipca o godz. 17.47 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w miejscowości Niewierz gm. Duszniki.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Duszniki, OSP Niewierz, OSP Grzebienisko, OSP Sękowo, OSP Podrzewie, OSP Pniewy, OSP Turowo, OSP Zajączkowo, OSP Nojewo oraz OSP Brody.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar słomy i ścierniska na powierzchni ok. 2 hektarów.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dziesięciu prądów gaśniczych w natarciu na palącą się słomę. Po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska został oborany przez właściciela i zalany wodą.
Na miejsce zdarzenia przybył Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach.
W działaniach gaśniczych brało udział 12 zastępów (60 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu szamotulskiego oraz nowotomyskiego.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP DusznikiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza