Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

22.07.2019 - Lubosinek - pożar zboża i ścierniska
W poniedziałek, 22 lipca o godz. 18.38 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze zboża na pniu w miejscowości Lubosinek gm. Pniewy.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Pniewy, OSP Turowo, OSP Grzebienisko, OSP Sękowo, OSP Podrzewie, OSP Zajączkowo, OSP Nojewo oraz OSP Duszniki.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar zboża na pniu na powierzchni ok. 2,5 hektara oraz ścierniska na powierzchni ok. 0,5 hektara.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dziesięciu prądów gaśniczych w natarciu na palące się zboże oraz ściernisko. Po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska został oborany przez właścicieli i zalany wodą.
Na miejsce zdarzenia przybył Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Szamotułach.
W działaniach gaśniczych brało udział 10 zastępów (50 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP DusznikiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza