Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

27.07.2019 - Jedna osoba poszkodowana w wypadku na A2
W sobotę, 27 lipca o godz. 15.38 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o dachowaniu samochodu oraz jednej osobie poszkodowanej na 137 km autostrady A2.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Duszniki, OSP Podrzewie, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja, natomiast dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania w Poznaniu do zdarzenia zadysponował jeden zastęp ze Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu oraz OSP Buk.
Na miejsce zdarzenia został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, który po dachowaniu znajdował się poza drogą. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował sie w pobliżu pod opieką ratowników ZRM i świadków zdarzenia.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora, wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR oraz pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do śmigłowca LPR.
Osoba poszkodowana po przebadaniu została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Poznaniu.
W działaniach ratowniczych brało udział 8 zastępów (36 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec LPR oraz służba autostrady.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek ZawiasaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza