Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

28.07.2019 - Podrzewie - pożar ścierniska i prasy do słomy
W niedzielę, 28 lipca o godz. 22.57 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze ścierniska w miejscowości Podrzeiwe gm. Duszniki.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Podrzewie, OSP Duszniki, OSP Sękowo, OSP Pniewy, OSP Turowo, OSP Lubocześnica, OSP Zajączkowo, OSP Nojewo oraz OSP Niewierz.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar ściernisk i słomy na powierzchni ok. 8 hektarów oraz prasy do słomy.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dziesięciu prądów gaśniczych w natarciu na palące się ścierniska i prasę do słomy. Po ugaszeniu pożaru teren pogorzeliska został oborany przez właścicieli i zalany wodą.
Speleniu uległo 8 hektarów ścierniska i słomy oraz prasa do słomy. Straty wyniosły 96 tys.
W działaniach gaśniczych brało udział 11 zastępów (60 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP DusznikiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza