Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

07.08.2019 - Gaj Wielki - pożar ciągnika rolniczego
W środę, 7 sierpnia o godz. 4.54 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze ciągnika rolniczego w miejscowości Gaj Wielki gm. Kaźmierz.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Kaźmierz, OSP Chlewiska, OSP Gaj Wielki oraz OSP Tarnowo Podgórne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali właściciela, który próbował gasić pożar ciągnika rolniczego na swojej posesji.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palący się ciągnik. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do schłodzenia karoserii.
W działaniach gaśniczych brało udział 5 zastępów (25 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: OSP KaźmierzGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza