Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

07.08.2019 - Przecławek - śmiertelne potrącenie przez pociąg
W środę, 7 sierpnia o godz. 14.43 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie od dyżurnego Miejskiego stanowiska Kierowania w Poznaniu, który informował o potrąceniu mężczyzny przez pociąg osobowy w miejscowości Przecławek gm. Szamotuły.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Przecław oraz Policja, natomiast dyżurny MSK Poznań do zdarzenia zadysponował jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 4 w Poznaniu oraz zastępy OSP Rokietnica.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pociąg osobowy relacji Poznań-Świnoujście, który śmiertelnie potrącił mężczyznę przechodzącego przez tory.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy w ewakuacji osób podróżujących pociągiem do podstawionych autobusów.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (22 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Policja, Prokurator oraz Służy Ochrony Koleji.
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratora.

Opracował: mł. ogn. Łukasz KawkaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza