Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

12.08.2019 - Młodasko - samochód uderzył w drzewo, nie żyje kierowca
W poniedziałek, 12 sierpnia o godz. 06.40 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o uderzeniu samochodu osobowego w drzewo oraz osobie poszkodowanej uwięzionej w pojeździe w miejscowości Młodasko.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Kaźmierz, OSP Podrzewie, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy, które uderzył w drzewo. Kierujący pojazdem znajdował się nieprzytomny uwięziony wewnątrz pojazdu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych, wydobyciu poszkodowanego mężczyzny z pojazdu i przekazaniu go pod opiekę ZRM, rozłączeniu akumulatora, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku. .
Niestety będący na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon mężczyzny.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Prokurator.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratora.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek ZawiasaGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka