Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

17.08.2019 - Wronki - pożar samochodu osobowego
W sobotę, 17 sierpnia o godz. 11.23 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Wronki na ul. Rynek.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar komory silnika samochodu osobowego. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palący się pojazd. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do schłodzenia karoserii.
W działaniach gaśniczych brały udział 3 zastępy (13 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mojeWronki.plGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza