Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

20.08.2019 - Chełminko - dachowanie samochodu, jedna osoba poszkodowana
We wtorek, 20 sierpnia o godz. 21.40 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o dachowaniu samochodu osobowego, jednej osobie poszkodowanej oraz oddaleniu się kierowcy pojazdu w miejscowości Chełminko gm. Duszniki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Duszniki, OSP Podrzewie, OSP Pniewy, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy po dachowaniu, który znajdował się na pobliskim polu w odległości ok. 200m od drogi. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się pod opieką ratowników ZRM. Osoba poszkodowana informowała o oddaleniu się kierowcy z miejsca zdarzenia.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, rozłączeniu akumulatora, przeszukaniu terenu w pobliżu miejsca zdarzenia w celu odnalezienia kierującego pojazdem oraz posprzątaniu drogi z pozostałości po wypadku. 
W trakcie prowadzonych działań Policja ustaliła, że osoba podająca się za pasażera rzeczywiście jest kierującym samochodem. Strażacy odstąpili od dalszych poszukiwań.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (30 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: st. ogn. Marek ZawiasaGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza