Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

12.02.2020 - Chojno - samochód w rowie
W środę, 12 lutego o godz. 7.26 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o rozbitym pojeździe znajdującym się w rowie w miejscowości Chojno gm. Wronki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Chojno, OSP Wronki oraz Policja, natomiast dyżurny Stanowiska Kierowania w Międzychodzie do zdarzenia zadysponował trzy zastępy JRG Międzychód oraz OSP Sieraków.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali uszkodzony samochód osobowy, który znajdował się w przydrożnym rowie. Na miejscu nie było kierowcy - prawdopodobnie oddalił się z miejsca zdarzenia.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatora oraz przeszukaniu terenu wokół pojazdu.
W trakcie prowadzonych działań zastępy JRG Szamotuły i JRG Międzychód zostały zawrócone do jednostki.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (20 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcie: OSP WronkiGaleria

jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza jednostka ratowniczo gaśnicza