Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

30.03.2020 - Kaźmierz - Tragedia na drodze! Nie żyje mężczyzna
W poniedziałek, 30 marca o godz. 10.32 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym oraz jednej osobie poszkodowanej uwięzionej w pojeździe na trasie Kaźmierz-Brzezno.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Kaźmierz, OSP chlewiska, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Seat, który uderzył w drzewo. Kierujący znajdował się uwięziony wewnątrz pojazdu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej znajdującej się w pojeździe, ewakuacji osoby z pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej wspólnie z ratownikami ZRM (prowadzenie resuscytacja krążeniowo-oddechowej, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym samochodzie oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Niestety będący na miejscu zdarzenia lekarz po długotrwałej resuscytacja krążeniowo-oddechowej stwierdził zgon mężczyzny.
Na czas prowadzonych działań ruch na drodze powiatowej został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brało udział 6 zastępów (24 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Prokurator oraz Pomoc Drogowa.
Przyczyny tragicznego zdarzenia ustala Policja pod nadzorem Prokuratora.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: asp. sztab. Maciej MaćkowiakGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka