Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

16.05.2020 - Piersko - pożar restauracji
W sobotę, 16 maja o godz. 15.37 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze restauracji "Pasibrzuch" w miejscowości Piersko gm. Kaźmierz.
Oprócz czterech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Kaźmierz, OSP Bytyń, OSP Podrzewie, OSP Duszniki, OSP Chlewiska, OSP Sękowo, OSP Tarnowo Podgórne oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar na parterze i poddaszu budynku restauracji.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zaworu instalacji gazowej, odłączeniu dopływu prądu do budynku restauracji, podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palące się pomieszczenia, rozebraniu części pokrycia dachowego w celu dotarcia do zarzewi ognia, przewietrzeniu i oddymieniu budynku oraz sprawdzeniu pomieszczeń restauracji w celu wykluczenia innych zarzewi pożaru.
Spaleniu uległo wyposażenia oraz pokrycie dachu.
Straty wyniosły 80 tys., natomiast uratowano mienie o wartości 500 tys.
W działaniach gaśniczych brało udział 13 zastępy (55 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: KP PSP Szamotuły, OSP KaźmierzGaleria

Stop pożarom traw Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa Stop pożarom traw artykuł KW Czujka na straży twojego bezpieczeństwa Czad i ogień, obudź czujność Pożary lasów KG Bezpieczne żniwa Owady błonkoskrzydłe Burze i silny wiatr Edukacja i profilaktyka