Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

30.06.2020 - Lubowo - dachowanie samochodu, jedna osoba poszkodowana
We wtorek, 30 czerwca o godz. 12.32 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o dachowaniu samochodu oraz jednej osobie poszkodowanej na drodze wojewódzkiej nr 150 w miejscowości Lubowo gm. Wronki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Chojno, OSP Wronki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód dostawczy, który po dachowaniu znajdował się na pobliskim polu. Kierujący znajdowała się uwięziony wewnątrz pojazdu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu osoby poszkodowanej z pojazdu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, rozłączeniu akumulatora oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala.
Na czas prowadzonych działań ruch na DW 150 został wstrzymany, następnie odbywał się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brały udział 4 zastępy (18 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował:  mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia:  st. ogn. Marek ZawiasaGaleria

Stop pożarom traw Pożary lasów KG Burze i silny wiatr Owady błonkoskrzydłe Bezpieczne żniwa Czad i ogień, obudź czujność Edukacja i profilaktyka Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa