Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

07.07.2020 - Ćmachowo - pożar ścierniska
We wtorek, 7 lipca o godz. 16.54 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o pożarze palącej się słomy na polu w miejscowości Ćmachowo gm. Wronki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Ćmachowo, OSP Amica, OSP Kłodzisko, OSP Marianowo, OSP Wronki, OSP Ostroróg oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali palącą sie skoszona słomę na powierzchni ok. 3 hektarów.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu sześciu prądów gaśniczych w natarciu, dowożeniu wody do miejsca pożaru, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz dogaszeniu pogorzeliska. Na miejscu zdarzenia był właściciel, który oborał teren pożaru.
W działaniach gaśniczych brało udział 9 zastępów (45 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Opracował:  mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia:  OSP Amica, OSP WronkiGaleria

Stop pożarom traw Pożary lasów KG Burze i silny wiatr Owady błonkoskrzydłe Bezpieczne żniwa Czad i ogień, obudź czujność Edukacja i profilaktyka Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa