Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach
Herb Powiatu Szamotulskiego
Chcesz zostać jednym z nas? Przeczytaj jak to zrobić >>>.
Sprzęt na wyposażeniu PSP Szamotuły >>>.
Zobacz wydarzenia jakie miały miejsce w ostatnim czasie >>>.

09.07.2020 - Gałowo - kolizja drogowa
W czwartek, 9 lipca o godz. 21.24 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Gałowo gm. Szamotuły.
Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach oraz powiadomił Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali dwa samochody osobowe, które zderzyły się ze sobą.  Kierujący opuścili pojazdy przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu. Jeden samochód znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast jeden pojazd znajdował się na drodze.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych.
W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy (8 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Policja.
Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracował:  mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia:  st. ogn. Marek ZawiasaGaleria

Stop pożarom traw Pożary lasów KG Burze i silny wiatr Owady błonkoskrzydłe Bezpieczne żniwa Czad i ogień, obudź czujność Edukacja i profilaktyka Fundacja pomocy poszkodowanym pracownikom PSP Firefightersplus.eu platforma e-learningowa